• Każdy inny - wszyscy równi

• Informujemy, iż nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy inny - wszyscy równi”.

Projekt ma na celu uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń na temat osób z niepełnosprawnościami. Realizacja zadań projektowych zaplanowana jest na rok szkolny 2022/2023. Udział w projekcie wezmą: Samorząd Uczniowski oraz klasy I A, II B, III B, VI A, VII B wraz z wychowawcami.

Koordynatorzy projektu: pani Anita Tofel, pani Elwira Wilamowicz, pani Elwira Draguńska, pani Jolanta Symonowicz oraz pani Karolina Iwaniuk.

• Doświadczenia Kulinarne

• W roku szkolnym 2022/2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rynie prowadzone jest kółko „Doświadczenia Kulinarne” przez panią Anitę Tofel. W zajęciach biorą udział uczniowie klasy III B.

Głównym celem prowadzonych zajęć jest zainteresowanie uczniów kulinariami  oraz budzenie i aktywizowanie ciekawości, aktywności poznawczej dziecka jako umiejętności pożytecznej, wykorzystywanej w życiu codziennym, jak również jako formy spędzania czasu wolnego, mogącej rozwinąć się w interesujące hobby.

Anita Tofel

• Mobilne Laboratorium Przyszłości

• W dniu 11 stycznia 2023r. uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach warsztatowych w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Zajęcia miały na celu zainteresowanie uczniów nowoczesnymi technologiami. Uczestnicy dowiedzieli się jak działa drukarka 3D, poznali przykładowe zastosowania, dowiedzieli się co trzeba wiedzieć, żeby przygotować wydruk i jak wygląda obsługa programu, wydrukowali proste modele. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

• Świąteczna kartka dla Seniora

• ​​​​​Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy bardziej niż zawsze  otwieramy serca na potrzeby innych.

Aby umilić ten okres ludziom starszym i samotnym z naszego miasteczka uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu postanowili obdarować ich własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi. Wolontariusze zaprosili do pomocy całą społeczność szkolną ogłaszając  akcję „Świąteczna kartka dla seniora”

Przez dwa tygodnie w grudniu uczniowie przygotowali świąteczno-noworoczne kartki z życzeniami dla Seniorów. Dzieci wykazały się  wyobraźnią i zaangażowaniem w wykonaniu swoich prac, które były kolorowe  i niepowtarzalne.  W ostatnich dniach  przed świętami kartki  trafiły do adresatów czyli do podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rynie.  Mamy nadzieję, że ten drobny gest ze strony najmłodszych sprawił  seniorom radość i choć na chwilę wywołał uśmiech na ich twarzy.

Dziękuję wolontariuszom, uczniom, którzy wykonali kartki, nauczycielom za przyłączenie się do akcji, w szczególności panu Jarosławowi Majkowskiemu.

Wyrazy wdzięczności za współpracę kieruję do Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rynie p. Ewy Modzelewskiej.

Wspólnymi siłami można więcej. Liczymy na dalsze zaangażowanie naszej społeczności w działania Koła Wolontariatu.  Dzielmy się dobrem i życzliwością.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Izabela Ćwik

• Szkolny Konkurs Recytatorski „Świąteczne Wierszowanie”

• „Świąteczne wierszowanie” odbyło się 21 grudnia 2022r. w świetlicy szkolnej. To szkolny konkurs recytatorski dla uczniów naszej szkoły, ale także czas wspólnego świętowania.

Nikt tak jak dzieci nie cieszy się ze świąt, dlatego wśród świątecznych opowieści i dekoracji poczuliśmy niepowtarzalną atmosferę. Udział swój zgłosiło 13 uczniów. Oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych:

• I miejsce ex aequo Amelia Burnos i Julia Burnos,  kl. Ia
            • III miejsce ex aequo Zuzanna Burzyńska i  Nadia Brieze - Kołodziej- kl.IIIb

Klasy IV- VIII

• I miejsce Natasza Leonik
            • II miejsce Barbara Mikosza

Widownia i komisja w składzie:

• Izabela Ćwik
            • Elżbieta Rajcow
            • Wiesława Nosek

doceniła przygotowanie uczestników i wręczyła nagrody i dyplomy za uczestnictwo. Wspólne biesiadowanie przerwała godzina odjazdów. Z życzeniami zdrowych, ciepłych i rodzinnych świąt zakończyliśmy ten wspólny niezwykły czas.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród w konkursie.

Organizatorzy:

Wiesława Nosek, Izabela Ćwik