• Szkolenie z programu "Przyjaciele Zippiego"

• W dniach 10-11 maja 2024r w naszej placówce zrealizowane zostało szkolenie przygotowujące nauczycieli do prowadzenia zajęć z dziećmi w wieku 5-9 lat z programu „Przyjaciele Zippiego”. W szkoleniu wzięło udział 12 nauczycieli - nauczyciele przedszkola, świetlicy, klas I-III, nauczyciele wspomagający. Szkolenie dla realizatorów programu „Przyjaciele Zippiego” zostało przeprowadzone przez trenerkę programu Panią Sabinę Musiał. Program rekomendowany jest przez Centrum Pozytywnej Edukacji oraz mieści się w ramach szeroko pojętej edukacji zdrowotnej, psychoedukacji i profilaktyki uzależnień, niwelowaniu różnic w edukacji emocjonalnej i społecznej małych dzieci. Dużym atutem programu jest fakt, że w jego realizację każdorazowo włączani są rodzice.

Program „Przyjaciele Zippiego” doskonali u dzieci umiejętności radzenia sobie z trudnościami. Rozwija ich kompetencje społeczne i emocjonalne oraz sprawia, że są lepiej przygotowane do pomagania sobie i innym w rozwiązywaniu problemów. Program „Przyjaciele Zippiego” spełnia wymogi podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego dla I etapu edukacyjnego (nauczania).

Dzięki szkoleniu, nauczyciele nabyli/wzbogacili wiedzę i umiejętności, które pozwolą im skupić się na potencjale i zasobach każdego dziecka i wzmocnić ich własne siły, nauczyć oceniania co jest dobre i daje moc, by samodzielnie poradzić sobie z problemem. Powiązanie programu Przyjaciele Zippiego z innymi przedsięwzięciami podejmowanymi w placówce będzie służyło tworzeniu jak najlepszych relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi.

Nauczyciele otrzymali Certyfikaty uprawniające do prowadzenia zajęć z dziećmi i rodzicami z tego zakresu. Program zostanie wdrożony w placówce od nowego roku szkolnego (2024/2025).

Przeszkolenie tak dużej grupy nauczycieli możliwe było dzięki przychylności Pana Jarosława Filipka Burmistrza Miasta i Gminy Ryn oraz środkom przyznanym z Miejsko-Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

• Powiatowy Turniej BRD

• W miniony wtorek 7 maja uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Do Giżycka pojechały dwie grupy, które reprezentowały szkołę w swoich kategoriach. Każdy uczestnik musiał wykazać się wiedzą teoretyczną, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy oraz sprawność pokonywania toru przeszkód na rowerze. Miło nam usłyszeć, że starsza grupa, w składzie:

- Aleksandra Krukowska, VIIb

- Maja Świder VIIb

- Szymon Pilichiewicz VIb

zajęła I miejsce w swojej kategorii!

Młodsza grupa natomiast, w składzie:

- Jakub Wilamowicz IVb

- Zuzanna Abram IVb

- Zuzanna Burzyńska IVb

- Gabriela Smolińska IVb

zajęła miejsce III!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Konkurs plastyczny „Woda – źródłem życia”

• W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym  pt. „Woda – źródłem życia” zorganizowanym przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Przygotowanie prac  poprzedziły zajęcia edukacyjne na temat znaczenia wody dla życia na Ziemi, przeprowadzone przez p. Izabelę Ćwik w klasie 4a,5b, 6a i w świetlicy. Szkołę w konkursie reprezentowali: Zuzanna Siestrzykowska, Igor Nowak, Zofia Stackiewicz,  Hanna Stankiewicz, Lilianna Mazur, Paula Pawlun, Hanna Iwaniuk Alan Cimochowski, Amelia Dauksza, Elwira Tardejna, Roksana Kuształa, Nikola Walczak. 19 kwietnia Komisja z udziałem przedstawicielek WIOŚ w Giżycku rozstrzygnęła konkurs. Spośród 64 prac ze szkół z terenu działania MCEE  plakat uczennicy klasy IIa  Hanny Iwaniuk zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!!! Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie.

• "Myję ręce, bo wiem więcej"

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach "Myję ręce, bo wiem więcej". Celem zajęć było pogłębianie świadomości, jak ważna jest prawidłowa higiena dłoni. Była to nauka połączona z zabawą. Wczesna edukacja dzieci na temat mycia rąk z pewnością przyczyni się między innymi do zapobiegania różnych chorób.

• "BIAŁO-CZERWONE barwy ulubione"

• W naszej szkole odbył się Tydzień Patriotyczny pod hasłem "BIAŁO-CZERWONE barwy ulubione"

1. Quizy i konkursy patriotyczne na lekcjach j. angielskiego. - p. M. Perzan

2. Gra "Zaginiona Konstytucja" - biblioteka szkolna, prowadzi p. M. Posdziech

3. Symbole narodowe - lekcje j. polskiego, prowadzi p. B. Winiarz

4. Warsztaty plastyczne "BIAŁO-CZERWONA" - prowadzi p. J. Majkowski (wtorek 23.04.2024 r., środa 24.04.2024r., czwartek 25.04.2024r.)

5. Dzień BIAŁO-CZERWONY, piątek 26.04.2024r.

- Przedstawienie z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA pt. "Witaj majowa jutrzenko" - przygotowane przez p. J. Przymorską i uczniów z klasy 5A.

6. Poniedziałek 29.04.2024r.

- Kawiarenka Biało-Czerwona - p. A. Malinowska, p. R. Jodko, nauczyciele i rodzice klas I-III oraz Samorząd Uczniowski.

- Wystawa Biało-Czerwona - p. A. Malinowska, p. J. Majkowski.

7. Wtorek 30.04.2024r. - DZIEŃ GALOWY

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom za zaangażowanie w organizację Tygodnia Patriotycznego. Jesteśmy wdzięczni za Waszą pracę i aktywność!